Apartament w Krakowie

Find out more

Kluczowe fakty

Location
Kraków
Completion
2011
Area
90 m²
Authorised Contractor
Firma Usługowa Gajda z Krakowa
Raport z zastosowania w praktyce na tarasie na dachu w Krakowie

Apartament w Krakowie

90-metrowy taras na dachu prywatnej kamienicy mocno podupadł na przestrzeni lat. Liczne rysy, pęknięcia i odpryski betonu odstraszały zainteresowanych wypoczynkiem. Remont był niezbędny. Chcąc, aby nowi właściciele mogli się przez długie lata cieszyć ogrodem dachowym, wykonawcy z firmy Gajda poświęcili szczególnie dużo uwagi wyborowi optymalnych materiałów, koniecznych do przeprowadzenia gruntownego remontu dachu.

Wymagania dotyczące renowacji

  • Szukaliśmy materiału, który będzie miał dobrą przyczepność do występujących tu podłoży i który bez szkody dla jego właściwości można aplikować nawet w trudnych warunkach

Przegląd etapów renowacji

  1. Po zerwaniu dotychczasowej okładziny tarasu z betonowych płyt na podłożu ułożono nową termoizolację.
  2. Na niej znalazła się membrana EPDM, której zakłady dodatkowo uszczelniono pasami wzmocnionego włókniną Triflex ProDetail.
  3. Podstawą, na której opierają się pozostałe warstwy tarasu, jest kombinacja membrany EPDM i płynnej hydroizolacji Triflex.
  4. Podłoże to zostało wykończone posypką żwirową i kamienną oraz deskami tarasowymi z WPC (połączenie drewna i polimerów), wyznaczającymi szlaki komunikacyjne na dachu.
  5. Połączenia połaci z pionowymi płaszczyznami szklanymi i murem oraz mocowania pod obróbki attyk uszczelniono w systemie Triflex ProDetail na bazie żywicy PMMA.
  6. Ponieważ już sam balast z marmurowych kamyków, donice na rośliny, instalacja nawadniająca i oświetleniowa mają znaczny ciężar, ważny był każdy dodatkowy kilogram – hydroizolacja musiała być jak najlżejsza. Ważący niecałe 4 kg/m² Triflex ProDetail okazał się tu materiałem idealnym.

ŻADEN INNY MATERIAŁ NIE DOSTOSOWUJE SIĘ DO SKOMPLIKOWANYCH KSZTAŁTÓW LEPIEJ I NIE MA LEPSZEJ WYTRZYMAŁOŚCI NIŻ TRIFLEX PRODETAIL.

Maciej Gajda

Dalsze referencje

Thumbnail
Balconies in an apartment building in Kranichdamm 35-41, Salzgitter
Thumbnail
Lavaterhof Hanover apartment house walkways
Thumbnail
Terrace, staircases and platforms at the Berlin Cathedral, Berlin
Thumbnail
Balcony refurbishment in Gustav-Mahler-Weg 1-9 Baldham
Thumbnail
High-rise building at the Ratingen ring kiln
Thumbnail
Restoration of the façade of the Grand Hotel National Lucerne (CH)
Thumbnail
Sparrenberg Castle Bielefeld castle keep
Thumbnail
Apartment building in Pillauer Weg Kaarst
Thumbnail
Nursery Waldemar Berlin