Renowacja wejścia do budynku mieszkalnego w Warszawie

Mehr erfahren

Kluczowe fakty

Ort
Warszawa
Fertigstellung
2021
Area
80 m²
Ausführung
IZOLTECHNIKA PRO
Praxisbericht Narwik

Renowacja wejścia do budynku mieszkalnego w Warszawie

Wejście do budynku przy ulicy Narwik w Warszawie, w tym schody oraz rampa wymagały wykonania kompleksowego remontu. Istniejąca okładzina z płytek ceramicznych była w złym stanie, widoczne były odspojenia, uszkodzenia, korozja oraz przecieki. Z tego powodu inwestor (wspólnota mieszkaniowa), podjął decyzją o wykonaniu kompleksowej renowacji. Pod wejściem do budynku znajduje się parking podziemny, dlatego bardzo ważne było, aby zastosowana do renowacji technologia zapewniła szczelność podłoża. Warto podkreślić, iż stosowane powszechnie w takich miejscach okładziny ceramiczne wcześniej czy później wymagają renowacji. Ta konieczność nie wynika tylko z jakości wykonania, ale przede wszystkim warunków klimatycznych z jakimi mamy do czynienia w Polsce, a w szczególności z liczbą cykli zamarzania i rozmrażania, gdy temperatura przechodzi przez 0 °C. W Polsce występują jedne z najgorszych warunków klimatycznych do układania płytek ceramicznych na zewnątrz, średnio mamy takich cykli ponad 100 rocznie, a zdarza się, że i znacznie więcej. Dlatego bardzo często płytki już po kilku latach użytkowania wymagają naprawy. Ten czynnik powinien być brany pod uwagę przy wyborze rozwiązań do uszczelniania i wykończenia wejść, balkonów i tarasów również dla nowych inwestycji.

Przegląd etapów renowacji

  1. W pierwszej kolejności usunięte zostały tradycyjne płytki ceramiczne. Następnie podłoże zostało odbudowane, wyrównane i wykonana została nowa warstwa spadkowa, na którą nałożono podkład gruntujący Triflex Cryl Primer 276.
  2. W kolejnym etapie wykonane zostało uszczelnienie wszystkich detali przy pomocy żywicy Triflex ProDetail tj. wywinięcia, cokoły, schody oraz uszczelnienie powierzchni (wejście, rampy) przy użyciu żywicy Triflex ProTerra. Uszczelnienia Triflex ProDetail i Triflex ProTerra zostały wykonane z dwóch warstw żywicy, pomiędzy którymi włożona została specjalna poliestrowa włóknina (zbrojenie). Całopowierzchniowe zbrojenie uszczelnienia włókniną powoduje, iż materiał zyskuje elastyczność, dzięki której przejmuje ruchy konstrukcji budynku nie doznając jakichkolwiek uszkodzeń i zapewnia szczelność nawet w najbardziej wymagających miejscach.
  3. Po uszczelnieniu detali oraz powierzchni, na schodach zamocowane zostały profile systemowe Triflex TSS przy pomocy żywicy Triflex Cryl Spachtel.
  4. Na tak przygotowane i uszczelnione podłoże, nałożona została warstwa użytkowa Triflex ProFloor, która w celu uzyskania odpowiedniej klasy antypoślizgowości, obsypana została piaskiem kwarcowym 0,7–1,2 mm.
  5. Ostatnim etapem było nałożenie wałkiem warstwy utrwalającej Triflex Finish w odcieniu RAL 7030 oraz posypanie powłoki specjalną posypką.

Dalsze referencje

Thumbnail
Balkone Mehrfamilienhaus Kranichdamm 35-41 Salzgitter
Thumbnail
Laubengänge Mehrfamilienhaus Lavaterhof Hannover
Thumbnail
Uferterrasse, Treppen und Podeste Berliner Dom, Berlin
Thumbnail
Balkonsanierung Gustav-Mahler-Weg 1–9 Baldham
Thumbnail
Hochhaus am Ringofen Ratingen
Thumbnail
Fassadensanierung am Grand Hotel National Luzern (CH)
Thumbnail
Bergfried der Sparrenburg Bielefeld
Thumbnail
Mehrfamilienhaus Pillauer Weg Kaarst
Thumbnail
Kindertagesstätte Waldemar Berlin