Renowacja wejścia do budynku mieszkalnego w Warszawie

Mehr erfahren

Kluczowe fakty

Ort
Warszawa
Fertigstellung
2021
Area
80 m²
Ausführung
IZOLTECHNIKA PRO
Praxisbericht Narwik

Renowacja wejścia do budynku mieszkalnego w Warszawie

Wejście do budynku przy ulicy Narwik w Warszawie, w tym schody oraz rampa wymagały wykonania kompleksowego remontu. Istniejąca okładzina z płytek ceramicznych była w złym stanie, widoczne były odspojenia, uszkodzenia, korozja oraz przecieki. Z tego powodu inwestor (wspólnota mieszkaniowa), podjął decyzją o wykonaniu kompleksowej renowacji. Pod wejściem do budynku znajduje się parking podziemny, dlatego bardzo ważne było, aby zastosowana do renowacji technologia zapewniła szczelność podłoża. Warto podkreślić, iż stosowane powszechnie w takich miejscach okładziny ceramiczne wcześniej czy później wymagają renowacji. Ta konieczność nie wynika tylko z jakości wykonania, ale przede wszystkim warunków klimatycznych z jakimi mamy do czynienia w Polsce, a w szczególności z liczbą cykli zamarzania i rozmrażania, gdy temperatura przechodzi przez 0 °C. W Polsce występują jedne z najgorszych warunków klimatycznych do układania płytek ceramicznych na zewnątrz, średnio mamy takich cykli ponad 100 rocznie, a zdarza się, że i znacznie więcej. Dlatego bardzo często płytki już po kilku latach użytkowania wymagają naprawy. Ten czynnik powinien być brany pod uwagę przy wyborze rozwiązań do uszczelniania i wykończenia wejść, balkonów i tarasów również dla nowych inwestycji.

Przegląd etapów renowacji

  1. W pierwszej kolejności usunięte zostały tradycyjne płytki ceramiczne. Następnie podłoże zostało odbudowane, wyrównane i wykonana została nowa warstwa spadkowa, na którą nałożono podkład gruntujący Triflex Cryl Primer 276.
  2. W kolejnym etapie wykonane zostało uszczelnienie wszystkich detali przy pomocy żywicy Triflex ProDetail tj. wywinięcia, cokoły, schody oraz uszczelnienie powierzchni (wejście, rampy) przy użyciu żywicy Triflex ProTerra. Uszczelnienia Triflex ProDetail i Triflex ProTerra zostały wykonane z dwóch warstw żywicy, pomiędzy którymi włożona została specjalna poliestrowa włóknina (zbrojenie). Całopowierzchniowe zbrojenie uszczelnienia włókniną powoduje, iż materiał zyskuje elastyczność, dzięki której przejmuje ruchy konstrukcji budynku nie doznając jakichkolwiek uszkodzeń i zapewnia szczelność nawet w najbardziej wymagających miejscach.
  3. Po uszczelnieniu detali oraz powierzchni, na schodach zamocowane zostały profile systemowe Triflex TSS przy pomocy żywicy Triflex Cryl Spachtel.
  4. Na tak przygotowane i uszczelnione podłoże, nałożona została warstwa użytkowa Triflex ProFloor, która w celu uzyskania odpowiedniej klasy antypoślizgowości, obsypana została piaskiem kwarcowym 0,7–1,2 mm.
  5. Ostatnim etapem było nałożenie wałkiem warstwy utrwalającej Triflex Finish w odcieniu RAL 7030 oraz posypanie powłoki specjalną posypką.

Dalsze referencje

Default image for listing
Stiegensanierung eines Einfamilienhauses
Thumbnail
Balkone eines Gutshauses
Thumbnail
Balkone Hotel Rauter
Thumbnail
Balkon eines Einfamilienhauses
Thumbnail
Außenstiege eines Wohnhauses
Thumbnail
Panoramaterrasse eines Einfamilienhauses
Thumbnail
Balkone eines Mehrfamilienhauses
Thumbnail
Eingangsbereich mit Stiege eines Mehrfamilienhauses
Thumbnail
Eingang Wohnhaus und Außenstiege Arztpraxis