Centrum handlowe King Square w Krakowie

Scoprire di più

Kluczowe fakty

Luogo
Kraków
Sistema
Completamento
2011
Esecuzione
BSI Betony Wodoszczelne, Kraków
Raport z zastosowania w praktyce: Kraków

Centrum handlowe King Square w Krakowie

Popularne centrum handlowe „King Square“ zlokalizowane w sąsiedztwie centrum miasta jest jednym z większych tego typu obiektów w województwie małopolskim. Obok sklepów odzieżowych i obuwniczych znajdują się tu także punkty gastronomiczne, restauracje i bary. Bezpośrednio przy centrum handlowym zlokalizowany jest przestronny parking z garażem podziemnym, gdzie klienci mogą pozostawić swój samochód na czas zakupów. Zespół parkingów rozlokowany wokół obiektu na powierzchni blisko 8700 m² usytuowany jest na stropie garażu podziemnego. W celu zapewnienia szczelności dolnej kondygnacji garażu zastosowano beton wodoszczelny. Z uwagi na wieloetapowość robót podczas wylewania płyty stropowej poszukiwano optymalnego materiału uszczelniającego do dylatacji konstrukcyjnych i przerw technologicznych, materiału który musiał być odporny na przemieszczenia konstrukcji, np. wskutek osiadania, wydłużeń termicznych, czy też znacznych obciążeń użytkowych (powierzchnia parkingowa/drogi dojazdowe dla straży pożarnej itp.). Aby zagwarantować szczelność tych newralgicznych elementów konstrukcji, zdecydowano się zastosować płynne materiały uszczelniające na bazie żywic PMMA firmy Triflex. Najwyższym priorytetem przedsięwzięcia była absolutna szczelność stropu garażu podziemnego, ponieważ na poziomie podziemnym oprócz miejsc parkingowych znajdować się miały także magazyny do przechowywania tekstyliów, obuwia i innych wrażliwych na wilgoć towarów.

Wymagania dotyczące renowacji

  • Optymalny materiał uszczelniający do dylatacji konstrukcyjnych i przerw technologicznych
  • Materiał odporny na przemieszczenia konstrukcji

Przegląd etapów renowacji

  1. Na wstępie zeszlifowano beton wodoszczelny w okolicy dylatacji.
  2. Dla zapewnienia optymalnej przyczepności materiału uszczelniającego, podłoże musi być czyste, wolne od resztek cementu, kurzu, plam olejów i smarów.
  3. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni, wykonawcy z firmy BSI nanieśli na nią podkład gruntujący Triflex Cryl Primer 276.
  4. Następnie dokonano aplikacji systemu Triflex JWS zgodnie z zaleceniami producenta.

GDY W GARAŻACH PODZIEMNYCH I NA DACHACH POJAWIAJĄ SIĘ PROBLEMY ZWIĄZANE Z OBECNOŚCIĄ WILGOCI, UJAWNIAJĄ SIĘ ONE ZAZWYCZAJ W OBRĘBIE DYLATACJI. ODKĄD ZACZĘLIŚMY USZCZELNIAĆ DYLATACJE Z BETONU WODOSZCZELNEGO ZA POMOCĄ SYSTEMU TRIFLEX JWS, MAMY PEWNOŚĆ, ŻE TAKIE USZCZELNIENIA BĘDĄ TRWAŁE.

Krzysztof Gadzina z zarządu firmy BSI z Krakowa

Dalsze referencje

Thumbnail
Parcheggio Condominiale a Genova
Thumbnail
Cabinovia stazione a valle La Villa
Thumbnail
Safety Park Vadena Bolzano
Thumbnail
Piano del parcheggio interno dell’Hotel Mondschein
Thumbnail
Parcheggio Esselunga Arcore
Impermeabilizzazione stadio di Mezzano
Impermeabilizzazione stadio di Mezzano